Kurz běžeckého lyžování

Díky rostoucím cenám elektřiny a tímpádem i stoupajícím cenám permanentek a taktéž v souvislosti s rozvojem vzdělanosti v oblasti životního prostředí a jeho ochrany se jeví tento typ kurz ve školách jako velmi vhodná alternativa klasického školního lyžařského kurzu.

Žáci provedou během pětidenního kurzu základy běžeckého lyžování. Na kurzu je věnován dostatečný čas jak klasickému stylu, tak technice bruslení. Klademe důraz na provedení základů těchto disciplín, stejně tak je pro nás ovšem důležitý přenos historických souvislostí v kontextu s environmentálním přesahem i bezpečným chováním člověka na horách. Děti učíme hravou formou pomocí pozitivní motivace a přirozené autority. Nácvik dovedností probíhá v blízkých běžeckých stopách i mimo ně. Děti jsou rozřazeny do skupin vedených zkušenými instruktory. Jeden instruktor vede vždy jen jednu skupinu (max. 12 dětí) v průběhu celého kurzu z důvodu nastolení důvěry mezi ním a dětmi.

 

CHATA PLEŠIVKA

Chata-Plesivka-Abertamy-lyzarske-kurzy-pro-deti-zajisteni-lyzarskych-kurzu-ubytovani-pro-skolni-lyzarske-kurzy-300x177

je přes 300 let stará, zrekonstruovaná nádherná krušnohorská chalupa v obci Abertamy v nadmořské výšce okolo 900 metrů. Hornická kulturní krajina Abertamy – Horní Blatná – Boží Dar byla v roce 2019 zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO. Chata má celkem 25 lůžek a je tedy vhodná pro jednu třídu. V rámci doplňkového programu tedy lze zažít i mnoho zajímavého mimosportovního vyžití. 

Hotel Jelenovská

Hotel-Jelenovska-lyzarske-kurzy-ZS-Lyzovani-lyzarske-zajezdy-pro-skoly-organizace-lyzaku-pro-deti-300x177

je usazen uprostřed překrásné chráněné krajiny Bílých Karpat v lese, kde dominantou je nenarušená příroda, klid a čistý vzduch. Lyžařská výuka probíhá na sjezdovce přímo pod hotelem, která je vhodná zejména pro děti mladšího školního věku.

Chata Radost

leží uprostřed čisté přírody nedaleko lyžařského střediska Deštné v Orlických horách. Lekce probíhají v lyžařském areálu i v okolní divoké přírodě.

Hotel Fontána

se nachází v nadmořské výšce 750 m v malebné oblasti na břehu Lipna. Samotný resort je tvořen centrální budovou hotelu s několika ubytovacími budovami a se sportovišti.

Chata u Medvěda

Chata u Medvěda - Jizerské hory - ZŠ Pro děti škola v přírodě a plavecké kurzy pro děti - dětské Enviro kurzy

se nachází v obci Kořenov v Jizerských horách. Chata prošla v roce 2021 rekonstrukcí a nabízí ubytování až pro 40 osob. Je vybavena sociálním zařízením u každé z osmi ložnic, společenskou místností, hospůdkou a četnými možnostmi pro trávení volného času. Lyžařské lekce probíhají na 300 m vzdálené sjezdovce, v okolní přírodě nebo v blízkém areálu Rokytnice nad Jizerou.

Horská bouda Na Muldě

Horská bouda Na Muldě lyžařské kurzy ZŠ Lyžování - lyžařské zájezdy pro školy

se nachází v krásném prostředí Krkonošského národního parku v oblasti rekreačního střediska Pec pod Sněžkou ve výšce cca 1000 m n. m. Jde o objekt patřící FTVS UK splňující ta nejpřísnější kritéria pro výuku sjezdového lyžování. Je dobrým výchozím bodem pro pěší turistiku, včetně méně náročných výletů do blízkého okolí.

HOTEL HORNÍ PRAMEN

Hotel Horní pramen plavecké kurzy - přímestské tábory s plaváním - školní sportovní kurzy ZŠ Plavání

se nachází na kouzelném místě u lesa s dechberoucím výhledem na horya údolí Špindlerova Mlýna. Místo vyniká fantastickou výchozí pozicí na turistické trasy Krkonoš. Součástí hotelu je společenská místnost, prostorný dětský koutek, venkovní hřiště a hřiště na petanque.